Indywidualne sklepy internetowe - nazywamy sklepami internetowymi szytymi na miarę. Oferta MIMO.PL to wyspecjalizowane sklepy internetowe dla każdej branży. W ciągu 10 lat swojej działalności wykonaliśmy kilkaset indywidualnych sklepów internetowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy

Sklepy Internetowe Łódź

O nasOfertaPortfolioPromocjePracaOpinieKontakt
 

Sklepy Internetowe Łódź » Pozycjonowanie Sklepów Internetowych

Czym jest pozycjonownie sklepu internetowego?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie musimy się najpierw dowiedzieć czym wogóle jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to zespół czynności mających na celu sprawienie aby adres www który pozycjonujemy znalazł się jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania wyszukiwarek po wpisaniu jakiejś frazy lub fraz np. w Google.

Dlaczego znalezienie się na jaknajwyższej pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google jest takie ważne?

  • Dlatego, że codzinnie wszyscy ludzie mający dostęp do internetu szukają w nim usług, firm, informacji.
  • Jeśli chcemy aby Ci ludzie weszli na nasz adres www i np. skorzystali z naszej oferty a nie konkurencji bądź przynajmniej zapoznali się z nią to musimy znaleść się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, bo w przeciwnym razie mamy bardzo małe szanse na to, że jakiś internauta dotrze do naszego adresu www w sieci.


Dlaczego szanse na znalezienie naszego adresu w internecie bez pozycjonowania są takie małe?

  • Dlatego, że w internecie znajduje się olbrzymia liczba adresów www i nie starczyło by nam nawet całego życia żeby przejrzeć całą zawartość tych stron.
  • Z powodu wielkiej ilości stron w sieci oraz naszego ograniczenia czasowego przeglądamy średnio maksymalnie do 10 pierwszych adresów www w wynikach wyszukiwania. (Rys. 1 Statystyka przeglądanych stron w wyszukiwarce Google).

 

  • Z braku czasu wchodzimy tylko na pierwsze 10 stron z wyników wyszukiwania
  • Badania i statystyki dowodzą, że internauci najwięcej czasu spędzają przebywając  na stronach znajdujących się w pierszej dziesiątce wyników wyszukiwania.


Czym jest pozycjonowanie sklepu internetowego?

Wiedząc już czym jest pozycjonowanie możemy odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Przykład 1:
Załóżmy, że posiadasz sklep internetowy z bielizną. Rzeczą oczywistą jest, że chciałbyś aby jak najwięcej ludzi kupowało w Twoim sklepie.
Żeby ktoś mogł coś u Cibie kupić to najpierw musi cię znaleść albo znaleść produkt, którego szuka w Twoim sklepie. I to właśnie jest istota pozycjonowania sklepów internetowych.
Trzeba sprawić żeby ktoś kto wpisze sobie w Google "bielizna damska sklep internetowy" znalazł w  pierwszej 10 wyników wyszukiwania adres ww Twojego sklepu. Najlepiej żeby Twój adres znalazł się w pierwszych 3 wynikach wyszukiwania od góry. Wtedy jeśli tylko twój sklep internetowy jest przyjazny dla użytkownika i masz dobrą cenę to masz 99% szans więcej, że to właśnie u Ciebie ktoś dokona zakupu niż u konkurencji.

 

SEO dla sklepów internetowych Łódź


Wyszukiwarki internetowe to zdecydowanie największe źródło ruchu dla sklepów internetowych. Dlatego jeśli chcesz prowadzić sklepy internetowe Łódź to musisz zaistnieć w wyszukiwarkach. W tej chwili z Google korzysta ponad
95 % internautów na świecie i nie zanosi się na to aby ta sytuacja w najbliższych latach się zmieniła. Dlatego jeśli nie będziesz widoczny w Google i nie będziesz promował swojego sklepu w innych kanałach to tak jakby nie było Cię w ogóle. Trzeba o tym wiedzieć i o tym pamiętać. Przydało by Ci się na pewno nabyć przynajmniej podstawową wiedzę na temat SEO a resztę pozostawić fachowcom. Ciekawostką jest też fakt, że jeśli Twój sklep internetowy będzie dobrze zoptymalizowany to możemy liczyć na zadowalające pozycje w mniejszych nie znaczących wyszukiwarkach takich jak bing.

 

Podsumowanie

Warto wiedzieć, że posiadanie własngo sklepu internetowego jest dopiero początkiem drogi - do sukcesu.

Sklep internetowy powinien być widoczny w wynikach wyszukiwania Google - tak aby nasi potencjalni klienci szybko go odnaleźli.  Wychodząc na przeciw wszystkim takim firmom i prywatnym posiadaczom stron internetowych postanowiliśmy przygotować specjalny moduł SEO w sklepach internetowych Mimo.pl

Aplikacja ta jest prosta w obsłudze i jest doskonałym narzędziem do samodzielnego pozycjonowania sklepu internetowego w sieci. Ogromną zaletą modułu SEO dołączanego do naszych sklepów internetowych jest oszczędność. Posiadając bowiem takie narzędzie, nie trzeba inwestować w abonament pozycjonowania. Teraz można samodzielnie wpływać na pozycję sklepu internetowego w wyszukiwarkach!

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Prosimy o kontakt.