Indywidualne sklepy internetowe - nazywamy sklepami internetowymi szytymi na miarę. Oferta MIMO.PL to wyspecjalizowane sklepy internetowe dla każdej branży. W ciągu 10 lat swojej działalności wykonaliśmy kilkaset indywidualnych sklepów internetowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy

Sklepy Internetowe Łódź

O nasOfertaPortfolioPromocjePracaOpinieKontakt
 

Sklepy Internetowe Łódź » Poradnik - Sklepy Internetowe » Jak wypromować sklep internetowy

 

Warto wiedzieć, że samo założenie sklepu internetowego, to dopiero początek naszej drogi w e-handlu. Oprócz tego, że nasz sklep internetowy powinien posiadać walory estetyczne (ciekawa i wyróżniająca się szata graficzna) jak i praktyczne (tzw. funkcjonalność, intuicyjna budowa i rozłozenie informacji), musimy zadbać o promocję sklepu w Internecie, na którą składa się wiele czynników:

 

Porównywarki cen

 

jeśli w Twoim sklepie internetowym główny nacisk kładziesz na niską cenę, najlepszym rozwiązaniem na wypromowanie go wśród przyszłych klientów będzie integracja oprogramowania z porównywarkami cen. Sklep internetowy można zintegrować z takimi porównywarkami jak:
- Ceneo
- Nokaut
- Skąpiec
- Radar
- i kilka innych... 
Rolą porównywarek cen jest nie tylko zwrócenie uwagi internautów na Twój sklep internetowy, ale także na widoczność Twojej marki w sieci, na tle konkurencji.

 

Opinie o sklepie internetowym

 

Odwiedzalność sklepu internetowego przez Internautów a także sprzedaż produktów w swoim sklepie internetowym zwiększych, jeśli zaczniesz liczyć się z opiniami na temat swoich produktów i usług. W tym celu załóż konta na serwisach umozliwiających opiniowanie. Warto również, aby w Twoim sklepie internetowym istniała mozliwość komentowania produktów czy zrealizowanych tansakcji. Po przeczytaniu takich wpisów, nowy klient zyskuje świadomość, że trafił do solidnego sklepu internetowego i że będzie go obsługiwał rzetelny sprzedawca.
Załóż konta w serwisach, na łamach których można zamieszczać opinie, np. :
- Opineo
- CoKupic.pl
- Pinia.pl

 

Wystawiaj aukcje

 

Oferta naszego sklepu internetowego powinna trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Koniecznie wystawiaj przedmioty w serwisach aukcyjnych (np. Allegro, eBay) - dzięki temu Twoje produkty zostaną zauważone przez szerokie spektrum internautów a sprzedaż wzrośnie.
Wystawiając przedmioty w serwisach aukcyjnych warto posiadać następujące opcje w sklepie internetowym:
- integracja sklepu internetowego z Allegro (może nam zautomatyzować proces wystawiania aucji, nie będzie potrzeby wprowadzania aukcji w serwisie Allegro, wystarczy 1 kliknięciem zadecydować który produkt ma zostać wystawiony na aukcji wraz z opisem i zdjęciami).

Uwaga: aukcja przedmiotu również powinna posiadać osnowę graficzną - najlepiej spójną z wizerunkiem Twojego sklepu internetowego.
Takie opcje posiada MIMO Sklep Internetowy.

 

Inne cechy które sprzyjają promocji sklepu internetowego w sieci:

 

- Dobrze wykonane zdjęcia przedmiotów

- Marketing szeptany

- Obecność w portalach społecznościowych

- Opcje usprawniające dokonywanie zakupów online - m.in. płatności on-line

- Systemy rabatów dla stałych klientów na zasadzie zbierania punktów

- Katalog nagród - oferta lojalnościowa z nagrodami dla najbardziej aktywnych klientów

- Szybka realizacja złożonych zamówień

- Dbałość o właściwe informowanie Klientów oraz doskonały i szybki kontakt z nimi w razie ich pytań

- Niezawodność i nieprzerwane działanie sklepu internetowego - hosting

- Współpraca z innymi stronami - tworzenie sieci linków

- Doskonała widoczność w wyszukiwarkach na konkretne frazy poszukiwane przez internautów - Pozycjonowanie

- Pełne i szczegółowe opisy produktów

- perfekcyjnie zaplanowane drzewo kategorii produktów

- Zamieszczenie w sklepie internetowym ciekawostek związanych z danym produktem lub sposobem jego wytwarzania

- Kanał YouTube - jako ogromne urozmaicenie i potężne źródło reklamy

 

Zaawansowane narzędzia marketingowe w sklepie internetowym

 

Jeśli poznałeś już podstawy, możesz iść krok dalej - do bardziej zaawansowanych technik promocji sklepu internetowego.

Skuteczne wsparcie w promocji produktu zapewni Ci platforma MIMO Sklep, posiada ona bowiem wiele mozliwości, do tego jest nieustannie rozwijana, ulepszana - a co najważniejsze: INDYWIDUALNA.
Oprócz tego, od nas nigdy nie usłyszysz "nie da się" w odpowiedzi na swoje potrzeby :)

 

Zakupy Grupowe

 

czyli wyprzedaże, kupony rabatowe,  rabaty- dzięki zakupom grupowym:

Od dłuższego czasu  coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się tzw. Zakupy Grupowe. Jeśli chciałbyś aby produkty znajdujące się w Twoim sklepie internetowym, wystawiane były na stronach takich jak Grupon czy Okazik.pl , koniecznie zintegruj swój sklep internetowy z tymi serwisami. Wymaga to ze strony autora oprogramowania sklepu internetowego, integracji pod wzgledem kuponów grupowych. W praktyce działa to tak:

Internauta będąc w serwisie zakupów grupowych (np. Grupon.pl) widzi szerego ofert okazyjnych, również Twój sklep. Ponieważ jest to strefa zakupów okazyjnych, niezwłocznie interesuje się Twoją oferta i przechodzi dalej, do podstrony z pełnym opisem. W ten sposób moze dokonac znizkowych zakupów. Zakupy takie mozliwe są również w drugą stronę: Internauta będąc w Twoim sklepie internetowym, wpisuje podczas zakupów danego produktu, specjalny KOD kuponu Gruponu - i wówczas dokonuje zakupów z określona zniżką.

 

W ten sposób możesz wpływać na promocję sklepu internetowego, a co za tym idzie na zwiększenie sprzedaży.

 

Oczywiście jeśli chciałbyś skoncentrować się na jako takim prowadzeniu sklepu internetowego i sprzedaży a nie na jego promocji, służymy naszą wiedzą i doświadczeniem - zgłoś się do nas po indywidualną ofertę!