Indywidualne sklepy internetowe - nazywamy sklepami internetowymi szytymi na miarę. Oferta MIMO.PL to wyspecjalizowane sklepy internetowe dla każdej branży. W ciągu 10 lat swojej działalności wykonaliśmy kilkaset indywidualnych sklepów internetowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy

Sklepy Internetowe Łódź

O nasOfertaPortfolioPromocjePracaOpinieKontakt
 

Sklepy Internetowe Łódź » Poradnik - Sklepy Internetowe » Jakie oprogramowanie sklepu internetowego

 

Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać? Jeśli postawiłeś sobie to pytanie, to przede wszystkim dlatego, że Internet nasycony jest ofertą sklepów internetowych - zarówno darmowych skryptów, tanich szablonów czy też  profesjonalnych aplikacji - tworzonych indywidualnie.

Oferta sklepów internetowych dostępnych w Internecie jest naprawdę bardzo bogata, ale i zróżnicowana. Warto dokładnie zgłębić temat i oferty poszczególnych firm, zanim jedną z nich wybierzemy.

 

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, najpierw zastanów się o jaki sklep internetowy Ci chodzi:

- czy sklep ma być lepszy od większości sklepów dostępnych w internecie, będąc indywidualnym kanałem sprzedaży produktów i promocji marki?

jeśli Twój sklep ma się wyrózniac wizualnie na tle konkurencji, konieczny będzie profesjonalny grafik - tzw. webdesigner. Spotkanie z takim czlowiekiem możliwe jest np. w przypadku, jeśli zdecydowałbyś się powierzyć nam zadanie stworzenia swojego sklepu internetowego.

- czy zależy Ci na konkretnych opcjach, których nie znalazłeś w tzw. szablonach sklepów internetowych?

jeśli masz głowę pełną pomysłów, możesz liczyć na ich realizację z naszej strony :) Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadków sklepów z tzw. "szablonu" - w których grafika będzie musiała być dopasowana do możliwości jakie daje szablon, a nie do Twoich wyobrażeń.

 

 

Poniżej przedstawimy Ci obiektywnie plusy i minusy zarówno sklepu bazującego na gotowcu jak i profesjonalnej aplikacji sklepu internetowego powstającego ściśle pod wymogi Twojej branży.

 

 

Gotowe oprogramowanie sklepu internetowego na bazie "szablonu"

 

Zalety:

 

1. Szybkie uruchomienie sklepu internetowego:

Zakup gotowego oprogramowania sprawia, że można go szybko wdrożyć. Nie trzeba czekać na stworzenie systemu od podstaw, bo jest on już gotowy do instalacji.

 

2. Brak opłat lub symboliczna opłata

 

Wady:

 

1. Narzucone z góry opcje w sklepie

Gotowe oprogramowanie sklepu internetowego posiada z góry ustaloneopcje. Często sa to opcje, które nie są nam do niczego potrzebne. Jeszcze częściej taki gotowy sklep internetowy posiada braki w postaci opcji jakie są nam potrzebne, jednak nie znajdują się one w zakresie działania szablonu.

2. Ukryte koszty

Niejednokrotnie zdarza się, że chociaż sam w sobie szablon sklepu internetowego dostępny jest w postaci darmowej, korzystanie z niego jest odpłatne (od 100 do 1000 zł - rocznie lub miesięcznie)
oprócz tego, chcąc aby szablon posiadał nawet schematyczną, lecz NASZĄ firmową grafikę, musimy za nią dodatkowo zapłacić
Zdarza się również, że poza abonamentem na korzystanie ze sklepu internetowego, musimy dodatkowo zapłacić za licencję. Do tego wszystkiego dodajmy, że nawet ponosząc te wszystkie koszty, nadal nie jesteśmy właścicielem swojej bazy danych jak i całego sklepu internetowego, bowiem generalna zasada szablonów sklepów internetowych polega na tym, że możemy z nich KORZYSTAĆ czyli używać na zasadzie czasowego użyczenia.

3. Brak mozliwości rozwoju

Oprogramowanie gotowych sklepów internetowych nie jest dedykowane Twoim indywidualnym oczekiwaniom, zatem jeśli przyjdzie czas że postanowisz sklep rozbudować i rozwijać o nowe pomysły - BĘDZIE TO NIEMOŻLIWE!

 

4. Mała elastyczność.

Gotowe rozwiązania nie są  elastyczne, nie odpowiadają Twoim indywidualnym potrzebom jako sprzedającego

 

 

Sklep Internetowy tworzony od podstaw - szyty na miarę

 

 

Zalety:

 

1. Dostosowanie sklepu internetowego do Twoich oczekiwań

Sklep od a do z tworzony jest z myślą o sprzedaży Twoich produktów, zatem na etapie tworzenia jego koncepcji, można zastanowić się nad układem graficznym, sposobem wyeksponowania produktów, widocznością promocji, wspólnie z doradcą zastanowić się nad ułożeniem struktury drzewka kategorii produktów. Dzięki temu sklep internetowy jest szyty na miarę - i zawiera tylko te opcje, które są Ci potrzebne.

 

2.Mozliwość rozwoju sklepu internetowego

 

Sklep internetowy tworzony indywidualnie, powinien charakteryzować się tym, że jego twórca sostawia sobie furtki, dzięki którym aplikację będzie mógł rozwijać w przyszłości - jeśli tylko uznasz, że tego chcesz.

 

3. Brak ukrytych kosztów

Wspólnie z doradcą dobierasz ofertę dla swojego sklepu internetowego, ustalając które elementy będą Ci potrzebne, jakie elementy warto stworzyć, a co będzie zbędne. Podobnie w kwestii graficznej: możesz indywidualnie obserwować wszystkie prace graficzne zarówno nad stroną główną (layout) jak i podstronami sklepu internetowego (karta produktu, widok podstrony informacyjnej, rozłożenie informacji, układ galerii zdjęć, ustalenie efektów specjalnych takich jak ruch czy animacja)

4. Fachowa obsługa i opieka

Możesz liczyć na wsparcie ze strony opiekuna Klienta, czyli przydzielona jest Ci osoba, która odpowiada za to abyś był zadowolony. Twój doradca podpowiada Ci na temat pierwszych kroków w Internecie, ale nie tylko: udziela wiele cennych porad marketingowych i internetowych, do których sam na pewno byś nie dotarł zbyt szybko.

 

Wady:

 

1. Dłuższy czas uruchomienia aplikacji sklepu internetowego

Ponieważ Sklep internetowy tworzony jest od podstaw, oczywiste jest, że jego uruchomienie w sieci zajmie więcej czasu niż wystartowanie z szablonem. Taki sklep powstaje po kolei zgodnie z etapami prac agencji interaktywnej (grafika, oprogramowanie, testowanie, wdrożenie).

 

Strony internetowe Łódź

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji na ten temat, umów się z naszym konsultantem