Indywidualne sklepy internetowe - nazywamy sklepami internetowymi szytymi na miarę. Oferta MIMO.PL to wyspecjalizowane sklepy internetowe dla każdej branży. W ciągu 10 lat swojej działalności wykonaliśmy kilkaset indywidualnych sklepów internetowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy

Sklepy Internetowe Łódź

O nasOfertaPortfolioPromocjePracaOpinieKontakt
 

Sklepy Internetowe Łódź » Poradnik - Sklepy Internetowe » Tworzenie Sklepów Internetowych

Jak powstaje sklep internetowy?

Każdy tworzony sklep internetowy potrzebuje kompleksowego podejścia.

Projektowanie swojego sklepu zaczynij od ustalenia celów jakie chcesz osiągnąć, jakie cele ma spełniać Twój sklep internetowy, do kogo kierujesz swoją ofertę, jaka jest Twoja grupa docelowa. Jest to pierwszy etap projektowania sklepu internetowego na podstawie którego podjęte zostaną dalesze kroki. To co ustalisz na tym etapie będzie miało wpływ na cały projekt Twojego sklepu. Im więcej poświęcisz przemyśleń o tym jak chcesz żeby wyglądał Twój sklep i jak funkcjonował tym mniej błędów, poprawek i nieporozumień wyniknie w dalszych etapach tworzenia sklepów internetowych.

Następnym krokiem przeważnie jest stworzenie stuktury serwisu, czyli tego z czego będzie się składał sklep.

Kolejnym etapem jest stworzenie makiety – wzoru wizualnego na którym będą umieszczane poszczególne elemanty funkcjonalności sklepu. To jest tak jakbyśmy mieli makietę samochodu z plastiku w skali 1:1 idealnie imitującą prawdziwy samochód i po koleji ożywiali poszczególne elementy samochodu tak że z martwego i sztywnego plastiku robiły by się prawdziwymi funkconalnymi elementami wyposarzenia, karoserii, mechaniki itd. Zawsze ostateczną wersją makiet będą gotowe do użytku sklepy internetowe Łódź.

Gotowe makiety trafiają do kodera, którego zadaniem jest przekucie makiet na standardy stron internetowych i dopasować do wyświetlania i przeglądania w przeglądarkach internetowych takich jak firefox czy google chrome.

Tak stworzony prototyp skelpu internetowego spajany jest z całą resztą oprogramowania, gdzie do pracy wkraczają programiści zajmujący się funkcjonalnością sklepów internetowych.

Tak w skrócie można opisać tworzenie sklepów internetowych Łódź o tzw. Strony front-end, czyli tego wszystkiego co jest widoczne dla odwiedzających sklep internetowy.

 

Podczas tworzenia sklepu internetowego należy się od razu zastanowić nad mobilną wersją naszej witryny.

 

Liczba użytkowników korzystających z internetu za pomocą komórki z roku na rok rośnie a technologia telefonów komórkowych rozwija się w zaskakującym tempie.

Aby strona internetowa wyświetlała się prawidłowo w telefonie komórkowym konieczne jest zazwyczaj stworzenie odrębnej wersji strony. Prawie wszystkie mobilne wersje stron internetowych są uproszczone, ponieważ na telefonie komórkowym strony przegląda się trudniej niż na komputerze i jest to bardziej czasochłonne.
Projektanci mobilnych stron internetowych specjalnie je upraszczają, czasami rezygnując nawet zupełnie z grafiki, po to żeby jak najszybciej znaleść daną informację na stronie mobilnej.