Indywidualne sklepy internetowe - nazywamy sklepami internetowymi szytymi na miarę. Oferta MIMO.PL to wyspecjalizowane sklepy internetowe dla każdej branży. W ciągu 10 lat swojej działalności wykonaliśmy kilkaset indywidualnych sklepów internetowych. Serdecznie zapraszamy do współpracy

Sklepy Internetowe Łódź

O nasOfertaPortfolioPromocjePracaOpinieKontakt
 

Sklepy Internetowe Łódź » Poradnik - Sklepy Internetowe » Budowanie społeczności wokół swojego sklepu internetowego bądź strony www.

Budowanie społeczności wokół swojego sklepu internetowego bądź strony www.

Społeczność jest  zbiorem ludzi powiązanych ze sobą wspólnymi relacjami, mających na celu zaspokojenie wspólnych potrzeb i celów. Społecznością będzie zatem zbiór osób interesujących się np. projektowanie sklepów internetowych Łódź lub np. zbiór osób zainteresowanych kupnem i kupujących często np. kosmetyki.


Każdy właściciel strony bądź sklepu internetowego chciałby mieć na swoim zapleczu społeczność internautów, którzy tworzą ze sobą więzi sprawiające, że chce im się powracać do sklepu aby wymieniać między sobą poglądy, rozmawiać. Strony i sklepy, którym udało się zbudować wokół siebie społeczność internetową są wygranymi, ponieważ mają nie tylko Klientów lecz kogoś więcej – ludzi identyfikujących się ze stroną/sklepem, którzy mają siłę przyciągnąć wiele kolejnych osób.


Budowanie społeczności wokół swojego biznesu w sieci jest trudne i praco-czasochłonne. Jeśli Twoja branża nie nadaje się do zbudowania społeczności bądź nie masz wystarczająco dużo czasu lub środków na to to lepiej sobie od razu odpuść.Na czym można budować społeczność?:

- własne forum dyskusyjne;
- reprezentowanie swojego biznesu na istniejących forach dyskusyjnych w sieci;
- fan page na facebooku;
- strona firmowa na Google +;
- system komentowania treści na stronie polegający na mejlowo powiadamiający komentującemu o pojawieniu; się odpowiedzi  na udzielony przez niego komentarz;
- blogi;
- cross-selling – zachowania innych użytkowników podczas zakupów - Klienci, którzy kupili produkt A kupili również B